مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران
معرفی

لیگ Androsot بر مبنای استفاده از رباتهای Humanoid می باشد. در این لیگ ربات های اتوماتیک به صورت 3 به 3 مقابل یکدیگر به رقابت می پردازند. در این لیگ ربات ها فاقد سیستم پردازش تصویر می باشند و تنها ربات دروازبان مجاز به استفاده از سیستم پردازش تصویر بر روی خود است. تمامی ربات ها بر بالای سر خود دارای یک الگوی معرف به صورت استاندارد خواهند بود.

به منظور کنترل ربات ها تصاویر گرفته شده توسط دوربین نصب شده بر بالای زمین به سیستم های مرکزی تیم ها ارسال میشود. پس از پردازش تصاویر، دستورات حرکتی توسط سیستم مرکزی و به صورت بیسیم به ربات ها ارسال میشود.

ویژگی های این لیگ به قرار زیر است:

  • هر تیم شامل 3 ربات می باشد. تنها دروازبان تیم مجاز به استفاده از سیستم پردازش تصویر محلی است.
  • هر تیم یک کامپیوتر برای پردازش تصاویر و ارسال دستورات کنترلی برای ربات ها دارد.
  • برای هر تیم یک دوربین در بالای زمین نصب می شود.

زمین مسابقه دارای ابعاد داخلی 220*180 سانتیمتر و برنگ مشکی و احاطه شده با دیواره هایی به ارتفاع 5 سانتیمتر برنگ سفید می باشد. بازی در دو نیمه 7 دقیقه ای با زمان استراحت 5 دقیقه و با استفاده از توپ گلف نارنجی برگزار میشود.

تیم‌ها
برنامه زمان‌بندی
قوانین

قوانین لیگ المپیک ربات های انسان نما را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

توجه: ارسال گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

نتایج
مسابقات فیراکاپ آزاد ایران
درباره ما
کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) به صورت رسمی در آبان ماه 1392 تشکیل شده است. این کمیته با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، امیدوار است که به جوانان برای درک بهتر از مفاهیم علمی و سیر تکاملی تکنولوژی کمک کند. فیرا معتقد است که برخی از این علاقه مندی ها، باعث افزایش مهارت های علمی و مهندسی می شود که در نهایت به نتایج تحقیقاتی می انجامد که به انسان ها در راه های مختلف خدمت رسانی می کند.
تماس با ما
۲۰۲۰ © کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا می‌باشد.