مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران
معرفی

هدف مسابقات سرعت (ریس) دانش آموزی، تشویق دانش آموزان به یادگیری برنامه نویسی رباتهای پرنده برای انجام خودکار ناوبری و مسیر یابی است. رباتهای شرکت کننده در این مسابقات باید در کوتاه ترین زمان،با عبور از تعدادی دروازه (گیت)  مسیر مسابقه را به طور صحیح طی نمایند. تیمهای شرکت کننده می توانند از رباتهای پرنده دست ساز و یا رباتهای پرنده تجاری (آماده) که برنامه پذیر هستند استفاده کنند. استفاده از رباتهای آماده برنامه پذیرمانند DJI Tello به تیمها کمک خواهد کرد که بر روی برنامه نویسی ربات برای ناوبری خودکار تمرکز داشته باشند.

تشخیص محل دروازه ها توسط دوربین پرنده و به کمک مارکر (تگ) نصب شده بر روی دروازه ها انجام خواهد شد. نمونه کد راه اندازی ربات DJI Tello و تشخیص مارکرها از طرف مسابقات در اختیار تیمهای شرکت کننده قرار داده خواهد شد و تیمهای شرکت کننده با توسعه الگوریتم هدایتی پرنده می توانند به انجام مراحل مسابقه  بپردازند.

تیم‌ها
برنامه زمان‌بندی
قوانین

آخرین نسخه قوانین در این لینک در دسترس است.

توجه: احتمال تغییر و بروز رسانی قوانین وجود دارد و ملاک امتیاز دهی در مسابقات آخرین نسخه موجود در وبسایت مسابقات خواهد بود.

توجه: ارسال گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

راهنمای استفاده و برنامه نویسی برای رباتهای Tello به همراه نمونه کد در این لینک در دسترس است.

نتایج
مسابقات فیراکاپ آزاد ایران
درباره ما
کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) به صورت رسمی در آبان ماه 1392 تشکیل شده است. این کمیته با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، امیدوار است که به جوانان برای درک بهتر از مفاهیم علمی و سیر تکاملی تکنولوژی کمک کند. فیرا معتقد است که برخی از این علاقه مندی ها، باعث افزایش مهارت های علمی و مهندسی می شود که در نهایت به نتایج تحقیقاتی می انجامد که به انسان ها در راه های مختلف خدمت رسانی می کند.
تماس با ما
۲۰۲۰ © کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا می‌باشد.