مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران
معرفی

(ربات هایی که برای بقای خود برروی رینگ مسابقه میجنگند )

ربات ها در زمینی دایره ای شکل رقابت میکنند و باید سعی کنند حریف خودرا بدون اسیب رساندن به ان از زمین خارج کنند .

سعی شده است با ایجاد محدودیت هایی برای تیم ها در ابعاد , توان و ویژگی های دیگر در ربات ها تیمها بتوانند با صرف کمترین هزینه به طراحی و اجرای ربات جنگجوی خود بپردازند و با به چالش کشیدن مهارت های هوشمندسازی ربات خود به رقابتی جذاب بپردازند.

لیگ در دو بخش سبک وزن (زیر یک کیلوگرم) و سنگین وزن (بین 1 تا 3 کیلوگرم) برگزار خواهد شد . که در هر بخش مقام های اول تا سوم نماینده ایران در مسابقات جهانی خواهند بود .

——–

همچنین به تیم ها پیشنهاد میشود که از الگوهای اماده ربات مثل LEGO و … استفاده کنند و در غیر اینصورت میتوانند ربات مخصوص خودرا طراجی و اجرا کنند .

 

برای شناخت کامل لیگ کلیک کنید.

تیم‌ها
برنامه زمان‌بندی
قوانین

لازم است تمام تیمهای شرکت کننده در رقابت ها طبق قوانین مسابقه اقدام به ثبت نام و شرکت در مسابقه نمایند .

تیم ها برای شرکت در رقابتها بایستی طبق مراتب زیر تاییده فنی از کمیته مربوطه لیگ را دریافت نمایند در غیر اینصورت مجوز شرکت در هیچ رقابتی را نخواهند داشت .

1. توجه به تمامی محدودیت های ذکر شده برای بخش های ربات سبک و سنگین وزن در طراحی ها و اجرای ربات ها که در فایل قوانین ذکر شده.

2.اقدام به تهیه گزارش فنی (TDP)  : طبق الگوی نمونه که متعاقبا در سایت قرار خواهد گرفت و ارسال به کمیته فنی در مدت زمان مشخص شده .

در گزارش فنی میبایستی تیم ها ضمن معرفی کامل خود , ربات خودرا به طور کامل توضیح داده تا کمیته فنی توانایی تایید ربات از لحاظ فنی را داشته باشد .

3.اقدام به تهیه فیلم از عملکرد ربات خود:  لازم است تا عملکرد کامل ربات و یا الگوریتم اجرا شده توسط ربات به نمایش گذاشته شود . محدودیت هایی در حجم ویدیوی ارسالی وجود خواهد داشت که متعاقبا اعلام میشود .

لازم است که تیمها فایل مربوط به قوانین را بطور کامل مطالعه کرده تا در فرایند رقابت به مشکل برنخورند.

قوانین لیگ

نتایج
مسابقات فیراکاپ آزاد ایران
درباره ما
کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) به صورت رسمی در آبان ماه 1392 تشکیل شده است. این کمیته با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، امیدوار است که به جوانان برای درک بهتر از مفاهیم علمی و سیر تکاملی تکنولوژی کمک کند. فیرا معتقد است که برخی از این علاقه مندی ها، باعث افزایش مهارت های علمی و مهندسی می شود که در نهایت به نتایج تحقیقاتی می انجامد که به انسان ها در راه های مختلف خدمت رسانی می کند.
تماس با ما
۲۰۲۰ © کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا می‌باشد.