مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران
امداد و مدیریت بحران
(U14) زیر 14 سال
(U19) زیر 19 سال
معرفی

لیگ امداد و مدیریت بحران (Disaster Relief Challenge, DRC) ، یک لیگ دانش آموزی است که در دو رده زیر 14 سال و زیر 19 سال برگزار می شود. طراحی این لیگ برای دانش آموزانی است که قصد ورود به فضای واقعی تر و کاربردی تری را دارند. این لیگ در حین سادگی جذابیت های ویژه ای دارد. قوانین این لیگ به صورت جهانی بوده و برگزیدگان این لیگ می توانند دستاوردهای خود را در عرصه جهانی با سایر دانش آموزان جهان به رقابت بگذارند.

خلاصه ای از قوانین:

زمین این مسابقه شبیه سازی ای از یک ساختمان مخروبه است. ربات باید در ابتدا با عبور از مسیری پر پیچ و خم خود را به اتاقی که مصدومین در آنجا هستند برساند. در این اتاق یک داروخانه وجود دارد که ربات باید درب آن را با هل دادن باز کند. سپس بسته های امدادی را از آنجا خارج کند  و آنها را به مصدومین برساند.

بسته های امدادی مکعب هایی به اضلاع 5 سانتی متر می باشند که ربات باید آنها را از گوشه ای از زمین بلند کرده و بر روی دایره هایی که بر روی زمین وجود دارد قرار دهد.

تیم‌ها
برنامه زمان‌بندی
قوانین

توجه: قوانین ممکن است تا روز مسابقه اصلاحاتی جزئی داشته باشد. جهت اطمینان از آخرین تغییرات همواره به سایت مراجعه نمایید.

توجه: ارائه گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

*** گزارش فنی در نتیجه نهایی مسابقه ضریب مستقیم خواهد داشت که ضریب آن در قوانین آورده شده است.

*** به منظور اینکه تیمها وقت داشته باشند تا گزارش خود را به بهترین وجه ارائه دهند، مهلت ارسال گزارش فنی برای این لیگ تا ساعت 16 روز شنبه 11 اسفند 97 در نظر گرفته شده است.

*** برای نگارش گزارش فنی فایلی آماده شده است که شرکت کنندگان میباید گزارش خود را با این فرمت ارسال کنند. برای دریافت فایل نمونه گزارش فنی از این لینک استفاده کنید.

توجه: برای ثبت نام تیم نیازی به ارسال گزارش فنی و فیلم نیست. برای دریافت تایید فنی، تنها تکمیل اطلاعات مربوط به تیم و افراد شرکت کننده  (به همراه شماره تماس) کافی است.

نتایج
مسابقات فیراکاپ آزاد ایران
درباره ما
کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) به صورت رسمی در آبان ماه 1392 تشکیل شده است. این کمیته با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، امیدوار است که به جوانان برای درک بهتر از مفاهیم علمی و سیر تکاملی تکنولوژی کمک کند. فیرا معتقد است که برخی از این علاقه مندی ها، باعث افزایش مهارت های علمی و مهندسی می شود که در نهایت به نتایج تحقیقاتی می انجامد که به انسان ها در راه های مختلف خدمت رسانی می کند.
تماس با ما
۲۰۲۰ © کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا می‌باشد.