مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران
معرفی

این رقابت توسط یک ربات چرخدار در نیمی از یک زمین فوتبال صورت می گیرد. ماموریت ربات در لیگ ربوسات ریس این است که بتواند تعدادی توپ بیسبال با رنگ های معین را تشخیص داده و آنها را به یک محل مشخص شده با رنگ مشابه توپ در درون دروازه منتقل کند. توپ ها به صورت تصادفی در زمین قرار داده شده اند و تعدادی مانع نیز در میان آنها قرار داده می شود. ربات بایستی با استفاده از دوربین و لیدار، توپ ها را پیدا کرده و از موانع موجود در زمین عبور کند و در ادامه توپ های رنگی را به محلی با رنگ مشابه در درون دروازه منتقل کند. نکته ی قابل توجه این است که در این لیگ هیچ دوربینی در بالای زمین قرار ندارد و باید دوربین (و یا دوربین ها) بر روی خود ربات قرار داشته باشد. تمامی پردازش ها باید به صورت اتوماتیک بر روی ربات انجام شود و ربات نمی تواند با هیچ ایستگاه زمینی از طریق ارتباط بیسیسم در ارتباط باشد . شرکت کنندگان در این لیگ می توانند از ربات ترتلبات 3 یا پلتفرم های آماده دیگر استفاده کنند. در صورتی که پلتفرم ربات توسط تیم شرکت کننده طراحی شده باشد امتیاز مثبت به آن تعلق می گیرد. جزئیات بیشتر در بخش قوانین ذکر شده اند.

تیم‌ها
برنامه زمان‌بندی
قوانین

قوانین (به زبان انگلیسی) لیگ رباتهای چرخدار سرعتی را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

قوانین (به زبان فارسی) لیگ رباتهای چرخدار سرعتی را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

فرمت گزارش فنی (TDP) در این لینک قابل مشاهده است.

 

1- ملاک امتیازدهی نسخه انگلیسی قانون می باشد.

2- ارسال گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

3- نامگذاري فايل ارسالي گزارش فنی (TDP) می بایست در قالب  RoboSotRaceTDP-TeamName.pdf صورت پذیرد؛ به طور نمونه اگر نام تیم شما AUT است، نامگذاری فایل مربوطه به صورت زیر خواهد بود:

RoboSotRaceTDP-AUT.pdf

4- احتمال تغییر و بروز رسانی قوانین وجود دارد و ملاک امتیاز دهی در مسابقات آخرین نسخه موجود در وبسایت مسابقات خواهد بود.

نتایج
مسابقات فیراکاپ آزاد ایران
درباره ما
کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) به صورت رسمی در آبان ماه 1392 تشکیل شده است. این کمیته با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، امیدوار است که به جوانان برای درک بهتر از مفاهیم علمی و سیر تکاملی تکنولوژی کمک کند. فیرا معتقد است که برخی از این علاقه مندی ها، باعث افزایش مهارت های علمی و مهندسی می شود که در نهایت به نتایج تحقیقاتی می انجامد که به انسان ها در راه های مختلف خدمت رسانی می کند.
تماس با ما
۲۰۲۰ © کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا می‌باشد.