مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران
ربات های ورزشی
(U14) زیر 14 سال
(U19) زیر 19 سال
معرفی

هدف از لیگ رباتهای ورزشی، ورود دانش آموزان علاقمند به رباتیک به فضای رباتیک پیشرفته است. این لیگ شباهت زیادی به ربات مسیریاب دارد. قوانین این لیگ طوری طراحی شده که دانش آموزان پس از ساخت ربات مسیریاب ، با افزایش دانش و آگاهی خود بتوانند در این لیگ شرکت کنند. این لیگ در دو رده زیر 14 سال و زیر 19 سال برگزار می شود. قوانین این لیگ به صورت جهانی بوده و هر سال دانش آموزان منتخب از سراسر جهان در مسابقات فیرا دانش ها و دستاوردهای خود را به رقابت می گذارند.

خلاصه ای از قوانین:

در این مسابقات، رباتها باید مسیری را دنبال کنند. این مسیر به صورت خطی مشکی در زمین سفید است. در طول مسیر ربات به آیتمهایی می رسد که باید آنها را انجام دهد. این آیتمها عبارتند از: وزنه بردای، شوت کردن توپ، دو و میدانی، تیراندازی با کمان و هل دادن مانع.

هر آیتم به وسیله یک کارت رنگی که در کنار خط گذاشته می شود شناسایی می شود. به عنوان مثال رنگ قرمز نشان دهنده وجود آیتم وزنه برداری در طول مسیر است. در آیتم وزنه برداری ربات باید وزنه ای به سنگینی حدود 500 گرم را تا ارتفاع 10 سانتی متر از زمین بلند کرده و بر روی سکو قرار دهد.

تیم‌ها
برنامه زمان‌بندی
قوانین

توجه: قوانین ممکن است تا روز مسابقه اصلاحاتی جزئی داشته باشد. جهت اطمینان از آخرین تغییرات همواره به سایت مراجعه نمایید.

توجه: ارائه گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

*** گزارش فنی در نتیجه نهایی مسابقه ضریب مستقیم خواهد داشت که ضریب آن در قوانین آورده شده است.

*** به منظور اینکه تیمها وقت داشته باشند تا گزارش خود را به بهترین وجه ارائه دهند، مهلت ارسال گزارش فنی برای این لیگ تا ساعت 16 روز شنبه 11 اسفند 97 در نظر گرفته شده است.

*** برای نگارش گزارش فنی فایلی آماده شده است که شرکت کنندگان میباید گزارش خود را با این فرمت ارسال کنند. برای دریافت فایل نمونه گزارش فنی از این لینک استفاده کنید.

توجه: برای ثبت نام تیم نیازی به ارسال گزارش فنی و فیلم نیست. برای دریافت تایید فنی، تنها تکمیل اطلاعات مربوط به تیم و افراد شرکت کننده  (به همراه شماره تماس) کافی است.

نتایج
مسابقات فیراکاپ آزاد ایران
درباره ما
کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) به صورت رسمی در آبان ماه 1392 تشکیل شده است. این کمیته با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، امیدوار است که به جوانان برای درک بهتر از مفاهیم علمی و سیر تکاملی تکنولوژی کمک کند. فیرا معتقد است که برخی از این علاقه مندی ها، باعث افزایش مهارت های علمی و مهندسی می شود که در نهایت به نتایج تحقیقاتی می انجامد که به انسان ها در راه های مختلف خدمت رسانی می کند.
تماس با ما
۲۰۲۰ © کلیه حقوق این سایت متعلق به کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا می‌باشد.